Den za obnovu lesa

Za poslední roky se lesnictví potýká s obrovským neštěstím. Dochází totiž k obnovování krajiny v nebývalém rozsahu. Je důležité, abychom měli kladný vztah k přírodě a nemělo by nám být lhostejné, co se v poslední době děje a ani to, jaký les poroste pro naše další generace. Všichni bychom měli začít především u sebe a přiložit alespoň trošku ruku k dílu, pokud to je v našich silách. A stačí tak málo!

 Zdroj: https://echo24.cz

Na podporu našeho lesnictví se koná dne 19. října 2019 po celé ČR krásná akce s názvem Den za obnovu lesa, kterou pořádají výhradně Lesy České republiky. Akce nese podnázev Den, který nás spojí. 

Zdroj: https://lesycr.cz/

Cílem této krásné akce je představení veřejnosti les, který již teď sázíme a budeme sázet – les pro 22. století. Pokud jeden jediný člověk vysadí jedinou sazenici dá najevo, jak kladný vztah má k přírodě a není mu to, co se děje lhostejné. Dá tak najevo svůj zájem nejen o obnově lesa, ale celkově krajiny, která nás obklopuje.

Lidé tak budou moci v rámci této akce vysadit pod vedením lesníků a studentů lesnictví tisíce dřevin, uklidit vytěžené plochy a postavit oplocenky, které sazenice ochrání před zvěří.

Tato akce se koná na 14 různých místech. My za Renovality a Renovality Life se této akce plánujeme určitě zúčastnit. Zajistíme autobus, ve kterém nás budou doprovázet i děti ze ZŠ Trávník. Budeme na dvou místech – dopoledne u Olomouce, v lese v okolí pevnosti Fort Radíkov a odpoledne u Zlína, v Revíru Malenovice. S sebou plánujeme vzít náš nejprodávanější produkt, který mezi Vás budeme rozdávat a dělat Vám tak radost. 

Abychom Vás motivovali se této krásné akce zúčastnit, připravili jsme si pro Vás 5 velkých vánočních balíčků s překvapením – stačí se zúčastnit této události a vyfotit se při sázení stromečku, pak tuto fotku uveřejnit na sociální sítě s názvem #doprirodysrenovality a jste zařazeni do soutěže. 

Na tuto akci nebudete nic potřebovat – veškeré sazenice či potřebné nářadí dostanete na místě. Tak nebuďme lhostejní a pojďme se společně této krásné akce zúčastnit. Více informací o této akci a místech, kde se koná naleznete na https://www.sazimelesynovegenerace.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..